صنعت لوازم خانگی

صنعت لوازم خانگی و اداری یکی از صنایع با اهمیت و ضروری در کشور می­باشد. با عنایت به جمعیت بالای کشور و روند تحولات فرهنگی و اقتصادی و اجتماعی در خانوارهای کشور، صنعت لوازم خانگی و اداری به یکی از صنایع با اهمیت در کشور تبدیل شده است. با وجود تنوع و تعدد زنجیره تأمین این صنعت، اهم مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز جهت تولید لوازم خانگی شامل فوم، کمپرسور، ترموستات، گاز مبرد، لوله مسی، فن، موتور،مواد پتروشیمی، شیشه، برخی فلزات و آلیاژها و مواد پلاستیکی و غیره می­باشد.

از طرف دیگر نیز مرحله پس از تولید کالا شامل شبکه توزیع می­شود. توزیعکنندگان در این زنجیره تأمین، توزیع، پخش و فروش محصولات تولید شده را دارند. به طور کلی شبکههای توزیع محصولات این زنجیره در ایران در حال حاضر از گستردگی وسیعی برخوردارند و در مجموع شامل اجزای زیر می‌باشند:

  •  نمایندگیهای فروش
  •  شرکت­های توزیع کالا (شرکتهای پخش)
  •  شرکتهای تعاونی و فروشگاههای زنجیره‌ای
  •  سایر مشتریان

زنجیره تأمین از تولید قطعات و مواد اولیه آغاز شده و تا خدمات پس از فروش ادامه پیدا میکند. بنابراین این زنجیره شامل قطعه­سازی، خدمات مهندسی، فروش، خدمات پس از فروش و صنایع جانبی میباشد که در شکل زیر نمای کلان زنجیره خرید و فروش این صنعت نشان داده شده است. واضح است که در سراسر زنجیره تأمین تا فروش محصول، جلب اعتماد طرفین، تأمین نقدینگی و تضامین تعهدات حاصله بسیار با اهمیت است.


بنابراین شرکت ارزش آفرین اطلس با هدف پاسخ به نیاز اقتصادی جلب اعتماد متعاملین، تضمین تعهدات طرفین، تأمین نقدینگی خریدار، توسعه بازار عرضه کننده­ها، ایجاد شفافیت در معاملات و کاهش هزینه نهایی کالاها و خدمات برای مصرف کنندگان نهایی، اقدام به پذیرش و معامله رینگ کالاهای لوازم خانگی و اداری نموده است. بدیهی است فعالان صنعت لوازم خانگی و اداری از جمله شرکت­های وارد کننده، تولید کننده، شرکت های پخش و توزیع، شرکت­های طراحی و منهدسی و نمایندگی­های شرکت­های معتبر، قادر خواهند بود با پذیرش در سامانه اطلس ملت، از مزایای اشاره شده برخوردار شده و مشتریان خود -که عمدتاً همان بنگاه­های حلقه پسین کسب و کار آنها می­باشند- را نیز برای توسعه بازار محصولات، اخذ اعتبار و برخورداری از سایر مزایا به این سامانه معرفی نمایند. 

Powered by Froala Editor